Dolar : Alış : 13.5109 / Satış : 13.5352
Euro : Alış : 15.3950 / Satış : 15.4227

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul4°CHafif Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 646 İçerik Bulunuyor.

HABER

1 MAYIS’TA TÜM TÜRKİYE’DE ALANLARDAYDIK

05 Mayıs 2014 - 977 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Etkinlik ve Kutlamalar»1 MAYIS’TA TÜM TÜRKİYE’DE ALANLARDAYDIK

Eğitim-İş olarak bu yıl, Uluslararası İşçi Sınıfının Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, AKP iktidarının akıldışı ve yasadışı olarak 1 Mayıs’ta Taksim’i emekçilere yasaklama inadına karşı Taksim’deydik.

İstanbul’daki kutlamalar için Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizin yanısıra, şube ve temsilciliklerimizden de geniş ölçekli katılım sağlarken, AKP iktidarının baskıcı ve yasakçı tavrı, Taksim’e açılan bütün semt, mahalle ve sokaklarda devlet terörüne dönüştü.

Eğitim-İş olarak, başta İstanbul olmak üzere ülkenin her yerinde alanlarda sergilediğimiz kararlı ve dik duruşla, her 1 Mayıs’ta olduğu gibi, sömürüye karşı iş, ekmek ve özgürlük; sömürgeciliğe karşı bağımsızlık bayrağını dalgalandırdık.

AKP’nin yağma ve talan düzenine karşı; düşük ücret, ağır çalışma koşulları, işçi kıyımları, taşeronlaştırma ve esnek çalışmaya karşı; İşten çıkarılmalara ve iş cinayetlerine karşı; sendikasızlaştırma ve kamu emekçilerini güvencesiz bırakma girişimlerine karşı; sürgünlere, kadrolaşmaya, özelleştirmeye karşı; 4+4+4 yasası ile getirilen ırkçı, bölücü gerici eğitim sistemine karşı; haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak, çocuklarımızın eğitimli ve sağlıklı, güven içinde yaşayabileceği bir ülke için, 1 Mayıs’ta alanlardaydık.

1 MAYIS’TA TÜM TÜRKİYE’DE ALANLARDAYDIK. 1 MAYIS’TA TÜM TÜRKİYE’DE ALANLARDAYDIK.1 MAYIS’TA TÜM TÜRKİYE’DE ALANLARDAYDIK1 MAYIS’TA TÜM TÜRKİYE’DE ALANLARDAYDIK.1 MAYIS’TA TÜM TÜRKİYE’DE ALANLARDAYDIK.1 MAYIS’TA TÜM TÜRKİYE’DE ALANLARDAYDIK

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :