Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 648 İçerik Bulunuyor.

HABER

Basında Şubemiz

Ana Sayfa » Basında Şubemiz

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaparken, sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle görevinden uzaklaştırılan Cemil Kılıç ve Eğitim-İş Sendikası üyesi yaklaşık 100 kişi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü destek eylemi yapıldı.

“Cemil Kılıç yalnız değildir” ,”Baskılar bizi yıldıramaz” sloganları atılan eylemde Kılıç’ın görevinden alınmasına tepki gösterildi.

“Cumhuriyet değerlerini savunmaya devam edeceğiz”

Grup adına basın açıklamasını yapan Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Cemil Kılıç’ın yanında olduklarını söyledi.

Görevinden alınarak hakkında soruşturma başlatılan Kılıç da “Mücadelemiz devam edecek. Cumhuriyet değerlerini savunmaya devam edeceğiz. Atatürk devrimlerini savunmaya devam edeceğiz. Demokratik, laik, bilimsel ve ulusal eğitimi savunacağız. İnanç özgürlüğünü savunacağız” dedi.

“İnanç özgürlüğü sadece inanma özgürlüğü değil, aynı zamanda inanmama ve farklı inanma özgürlüğüdür” diyen Kılıç, “Farklı inanışlara da tahammül etmektir. İnanmamaya da hoşgörüyle yaklaşmaktır. Saygılı olmaktır. Biz bu özgürlüklerin savunucusuyuz. Halkımızın birlik ve bütünlüğünün savunucusuyuz. Bölücü değil birleştirici, ayrıştırıcı değil bütünleştiriciyiz. Biz çünkü büyük Atatürk’ün inşa ettiği modern Türk ulusunun, Türkiye Cumhuriyeti devletinin onurlu yurttaşlarıyız” diye konuştu.

Cemil Kılıç, sosyal medyada ölümle tehdit edildiğini dile getirerek, “Nasıl devletimizin yurttaşıysak, devletimiz bizim güvenliğimizi sağlamak zorundadır. Kendimi güvende hissetmiyorum” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar