Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

AKP ÖSYM Yİ DE SIFIRLADI

11 Temmuz 2014 - 814 views kez okunmuş
Ana Sayfa » MYK Açıklamları»AKP ÖSYM Yİ DE SIFIRLADI

AKP ÖSYM’Yİ DE “SIFIRLADI”

Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetim kadrolarını istismar siyasetiyle el geçiren AKP kadroları, gerçek yüzlerini mevzuat değişiklikleri, eğitim müfredatı vizyonu ve ölçme değerlendirme süreçlerinde açık biçimde ortaya koymaktalar.  Hafta sonu yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), AKP’nin geleceğimiz ve Cumhuriyetimize karşı verdiği mücadelenin hazin, utanç verici örneklerinin birisidir. Atatürk ilkelerinin yeni kuşaklara öğretilmesinin önüne geçmeye çalışan AKP, geçtiğimiz yıl KPSS sürecinden bu alanı dışlamıştı. Bu yıl yayımlanan ÖSYM 2014 KPSS Lisans Başvuru Kılavuzunda ise Genel Kültür testinde %20 oranında Atatürk İlke ve Devrimlerinin sorulması öngörülmüştü. Hal böyle iken yüzü toplum yerine AKP’ye dönük olan ÖSYM, kendi koyduğu kuralı yok sayarak sınava Başbakan’ın hoşuna gidecek soruları dahil etmeyi uygun bulmuştur.

AKP döneminde yaptığı sınavların büyük bölümü şaibelerle anılan ve bu çerçevede “AKP siyasi vizyonunu” sınav sistemine sokan ÖSYM, güncel KPSS sürecinde de beceriksizliğini sürdürmüştür. Sınavda yer alan tarih sorularının bir kısmının, piyasada bulunan bir kitaptan birebir alındığı iddiası bu gerçeğin somut örneklerinden birisidir.

Sendikamız Eğitim İş; sınav süreciyle ilgili olarak gündeme gelen tüm iddiaları kapsamlı olarak incelemekte olup, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacak inceleme sonuçlarına göre sorumluların cezalandırılması ve mağdurların haklarının korunması için gereken bütün girişimleri yapacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :