Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul6°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

Ankara garında yaşanan terör olayını protesto etmek için, ölen vatandaşlarımızı anmak için Bakırköy Özgürlük meydanındaydık.

12 Ekim 2015 - 1.200 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Anmalar»Ankara garında yaşanan terör olayını protesto etmek için, ölen vatandaşlarımızı anmak için Bakırköy Özgürlük meydanındaydık.

Ankara garında yaşanan terör olayını protesto etmek için,  ölen vatandaşlarımızı anmak için Bakırköy Özgürlük meydanındaydık.

1 2 3 4 5 6 7

Ankara’da, “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” mitingi alanında meydana gelen patlamada, 100’e yakın yurttaşımızın yaşamını kaybetmesine ve yüzlerce yurttaşımızın yaralanmasına neden olan, ülke tarihine en kanlı katliamı yaşatan ve tüm ülkeyi yasa boğan terör eylemini bir kez daha şiddetle lanetliyoruz

Ülkemiz son dönemde yoğun şiddet olaylarına maruz kalmaktadır. Ülke bütünlüğümüze, iç barış ve toplumsal huzurumuza kast eden emperyalist güdümlü terör eylemlerinin giderek tırmanması endişe vericidir. Bugün ulusal birliğimiz ve bütünlüğümüz tehdit altına girmiş ve ülkemiz hızla iç çatışmaya doğru sürüklenmektedir. AKP politikaları Ortadoğu’yu bir savaş çemberine sokarken Türkiye’yi de bir çatışma sürecinin içine itmiştir. Akan kan ve şiddet olaylarının, siyasal iktidarın “iktidardan uzaklaşma” sürecine denk gelmesi asla bir tesadüf olarak kabul edilemez. 7 Haziran sonrası istediği mutlak sonucu elde edemeyenler, diktatörlük hevesleri, cumhuriyeti tasfiye gayretleri sekteye uğrayanlar, oy hesabı ile hareket ederek seçim sonuçlarını “millet kaosu seçti” olarak yorumlamışlar, 13 yıllık hukuksuzluklarının, 13 yıllık yağma ve talanlarının hesabının sorulamaması için bugün kaosu kendi elleriyle var etmektedirler. Faşizm bağıra çağıra gelmektedir.

Kumpas ve kaos siyasetinin ülkemizi sürüklediği yeri artık herkes görmektedir. Tam da 1 Kasım seçimleri öncesi gerçekleştirilen bu saldırı akıllara 7 Haziran seçimlerinden hemen önce Diyarbakır’da ve 20 Temmuz’da Suruç’ta yaşanan bombalı saldırıları getirmiştir. Bir kez daha ülkede şiddet ve kaos ortamı yaratılmaya çalışılmaktadır. Ülkemizdeki ırkçı, bölücü, gerici terörün kışkırtılmasına yönelik karanlık senaryoların bedeli halkımıza ödetilmektedir.

Biliyoruz ki terör nereden gelirse gelsin insanlık suçudur. Bu nedenle, Eğitim-İş olarak ülkemizde yaşanan terör olaylarını protesto etmek, kınamak ve AKP iktidarının sorumluluğunu kamuoyuna anlatmak için Konfederasyonumuz Birleşik Kamu İş’in aldığı karar gereğince bugün (12 Ekim 2015 Pazartesi) 1 günlük iş bırakıyoruz. 12-16 Ekim tarihleri arasında ise Eğitim-İş’in örgütlü olduğu tüm işyerlerinde siyah kokartlarımızı takıyoruz.  Bu kanlı saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlara rahmet, acılı ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralı yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :