Dolar : Alış : 13.5932 / Satış : 13.6177
Euro : Alış : 15.2159 / Satış : 15.2433

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul7°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 646 İçerik Bulunuyor.

HABER

ATATÜRK’E HAKARETLERİN TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

01 Kasım 2017 - 344 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Şube Yönetim Kurulu»Özlük ve Hukuk»ATATÜRK’E HAKARETLERİN TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

07.05.2017 tarihinde TVNET televizyonunda yayınlanan “DERİN TARİH” isimli televizyon programında tarihi gerçekler tamamıyla saptırılarak Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve ATATÜRK’ün manevi kızı Prof. Dr.Afet İNAN hakkında çirkin imalarda bulunmak suretiyle ATATÜRK’ün manevi hatırasına alenen yapılan hakarete ilişkin Mustafa ARMAĞAN, Yavuz BAHADIROĞLU ve Süleyman YEŞİLYURT hakkında sendikamızca suç duyurusunda bulunulmuş ve bunu da kamuoyu ile paylaşmıştık.

Söz konu programdaki ifadeler nedeniyle daha önce Mustafa ARMAĞAN ve Yavuz BAHADIROĞLU’na savcılık tarafından jet hızıyla kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verilmesine rağmen Süleyman YEŞİLYURT isimli şahıs ceza almaktan kurtulamadı. Sendikamızca da şikayet konusu olan bu programdaki çirkin ifadeleri nedeniyle bu şahıs Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret kapsamında değerlendirilerek 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştır.

Mustafa ARMAĞAN hakkında söz konusu bu programdaki ifadeleri nedenleri nedeniyle savcılığın takipsizlik kararı ile ceza verilmese de Derin Tarih isimli dergisinde benzer çirkin iddialar nedeniyle 1 yıl 3 ay hapis cezası verilmiştir.

Atatürk’e yönelik sistematik ilerleyen itibarsızlaştırma girişimlerine yönelik bu yöndeki yargı kararları elzem ve umut vericidir.

Eğitim-İş olarak her mecrada Ulu Önderimize yapılan bu saldırılara sessiz kalmamaya ve yargı süreçlerini takip etmeye devam edeceğiz.

                                             MERKEZ YÖNETİM KURULU

Suç Duyurusu yaptığımız habere ilişkin linkler:

 http://www.egitimis.org.tr/guncel/sendika-haberleri/ataturk-ve-afet-inan-a-yonelik-asilsiz-ithamlara-iliskin-suc-duyurusunda-bulunduk-2370/#.Wfm_dlu0PIU

http://www.egitimis.org.tr/guncel/sendika-haberleri/atamizin-aziz-hatirasini-saldirilara-karsi-korumak-gorevimizdir-2373/#.Wfm_9Fu0PIU

Suç Duyurusu Dilekçesi için tıklayınız

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :