Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

BAKANLIKTAN ÖĞRETMENLERE ROTASYON MESAJI GELDİ

08 Temmuz 2015 - 1.095 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Şube Yönetim Kurulu»Özlük ve Hukuk»BAKANLIKTAN ÖĞRETMENLERE ROTASYON MESAJI GELDİ

OKUL İDARELERİNİN BİLGİSİ OLMADAN BAKANLIKTAN ÖĞRETMENLERE ROTASYON MESAJI GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere gönderilen cep telefonu mesajında rotasyona girmeleri gerektiği belirtilerek, “Sayın ………………., aynı eğitim kurumundaki çalışma süreniz 15 yıl üzeri olduğundan dolayı gerekli iş ve işlemler için okul idaresine başvurmanız gerekmektedir” denilmesi tepki çekti.

Mesaj üzerine okul idareleri ile irtibata geçen öğretmenler, “okul idareleri rotasyon konusunda bilgi sahibi değiller” diyerek mesaja karşı çıktı. Henüz rotasyon kılavuzu yayınlanmadan çekilen bu mesaj tüm öğretmenleri şaşırttı. Eğitim de konuyla ilgili açıklama yaptı. Eğitim-iş İstanbul 1 Nolu Şube yöneticisi Maksut Balmuk’un yaptığı açıklamada, “Yaptığımız incelemede rotasyona tabi olduğu halde mesaj almayan öğretmenlerin bulunduğunu tespit ettik. Öğretmenleri bir yıl boyunca rotasyonla meşgul eden bakanlık tatilde de boş durmadı. Okul idarelerinin bilgisi olmaksızın çekilen bu mesajın sorumlusunu gerçekten merak ediyoruz. Bu mesaj Milli Eğitim Bakanlığında işlerin ne kadar ciddiyetsiz yürütüldüğünün bir göstergesidir. Mesajların mesai saatinin bitiminden sonra gelmesi de ayrıca düşündürücüdür” denildi.

Yayınlanan Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliği ile yürürlüğe giren rotasyon uygulamasının AKP’li öğretmen sendikası Eğitim-Bir-Sen’in isteğiyle gerçekleştirilmesi tepki çekmişti.

Uygulamaya karşı çıkılmasının nedenlerinden biri de, öğretmenlerin planlarını ve yaşam koşullarını yeniden değerlendirmek zorunda kalarak nereye atanacaklarını son ana kadar bilmeden belirsizlik içerisine girmesi olarak gösteriliyor.

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :