Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

BASINDA EYLEMİMİZE YAPILAN SALDIRI

22 Aralık 2014 - 1.192 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Basın Açıklamaları»BASINDA EYLEMİMİZE YAPILAN SALDIRI

Eğitim-İş olarak, özelleştirmelere, AKP’nin yağma ve talan düzenine, iş cinayetlerine, taşeronlaştırma ve esnek çalışmaya, ırkçı, gerici, bölücü eğitim sistemine karşı Yatağan’dan başlattığımız “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı” yürüyüşünün son durağı olan Ankara Tandoğan Meydanı’nda uğradığımız polis müdahalesi basında geniş bir şekilde yer aldı.

Demokratik haklarımız çerçevesinde Ankara Tandoğan’da toplanarak, Güven Park’ta basın açıklaması yapmak üzere yürüyüşe hazırlanırken, anayasal hakkımız faşizan bir şekilde engellenmiştir.

Polis tarafından hiçbir uyarı yapılmadan TOMA’larla kitleye müdahale edilmiş, yüzlerce biber gazı ve plastik mermi atılmış ve polisin orantısız güç kullanımı ile karşı karşıya kalınmıştır.

Polis yaptığı müdahalede kitleyi dağıtmak amacını gütmemiş, müdahale sonrasında yüzlerce emekçi, ilaçlı suyla ıslanmış, darp edilmiş, hakaret ve küfürler edilmiş ve yerlerde sürüklenmiştir. Aralarında Genel Başkanımız Veli Demir’in de bulunduğu yüzün üzerinde arkadaşımız gözaltına alınmıştır.

Sendikalar, demokratik kitle örgütleri, yasaların kendilerine tanıdığı temel haklar gereği ülkemizi, mesleğimizi ilgilendiren konularda düşüncelerini açıklar, karşı olduğu konularda da demokratik tepkilerini gösterirler.

Dün yaşananlar siyasi iktidarın unutturmaya çalıştığı 17 Aralık operasyonunun polis devleti uygulamalarıyla perdelenmeye çalışılmasıdır.

Dün yaşananlar, bu ülkede hırsızların, zalimlerin değil; zulme ortak olmayanların, demokrasi talep edenlerin ve ifade özgürlüğü gibi en temel hakkını kullananların cezalandırılmak istendiğini göstermektedir.

Ancak unutulmamalıdır ki, gün demokrasi, hukuk ve özgürlük mücadelesi yürütenlerin günüdür. Bugün baskıyla, tehditle, yalanla iktidarda kalmaya çalışanların ayakları altındaki zemin her geçen gün biraz daha kaymaktadır.

Eğitim-İş olarak, polis devleti uygulamalarını şiddetle kınıyor, Atatürk ilke ve devrimlerini, ulusal değerleri, demokratik, laik, bilimsel ve parasız eğitimi savunmaktan asla vazgeçmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

HALK TV TELEFON BAĞLANTISI

NTV ANA HABER

CNN TURK 

FOX TV ANA HABER

HABERTÜRK

HALK TV ANA HABER

KANAL D ANA HABER

KANAL B ANA HABER

KANALTÜRK ANA HABER

STAR TV ANA HABER

FLASH TV ANA HABER

STV ANA HABER

TRT HABER

ULUSAL KANAL ANA HABER

HALK TV ANA HABER-KONUK EĞİTİM İŞ GENEL BAŞKANI VELİ DEMİR

FOX TV ÇALAR SAAT PROGRAMI

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :