Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

DANIŞTAY KARARI SONRASINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER İÇİN TALEPTE BULUNDUK

16 Haziran 2015 - 896 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Şube Yönetim Kurulu»Özlük ve Hukuk»DANIŞTAY KARARI SONRASINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER İÇİN TALEPTE BULUNDUK

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun müdür ve müdür yardımcılarının durumunu ilgilendiren yürütmeyi durdurma kararına ilişkin olarak MEB’in henüz kesinlik kazanmış bir planı olmadığı anlaşılmaktadır. MEB’in ilgili kararın uygulanması bakımından illere göndermiş olduğu talimatta mevcut mağduriyetlerin ne şekilde giderileceğine dair bir belirlemenin olmadığını da ifade etmek gerekir.

Bakanlık, mahkeme kararını iyi tahlil etmeli ve kararın yarattığı mevcut hukuki durum konusunda sendikaların görüş ve taleplerini dikkate almalıdır. Aksi halde binlerce dava ile karşı karşıya kalacağı kesindir.

Danıştay kararının gereği olarak Bakanlık, öncelikle Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin 23/1 hükmü doğrultusunda yapılan tüm müdür yardımcısı ve müdür başyardımcısı görevlendirmelerini iptali etmelidir. Sonrasında ise mahkeme kararında yer verildiği üzere hukuka aykırı olarak görevleri sona erdirilen müdür yardımcısı ve müdür başyardımcılarının eski görevlerine iade edilmeleri için gerekli işlemleri yapmalıdır. Okul müdürlerinin durumuna ilişkin olarak ise okul müdürü ile altı ay çalışmamış olanların katıldığı değerlendirmelerin iptal edilerek yeniden değerlendirmelerin yapılmasını sağlamalı ve okul müdürlerinin görevlerine iade edilmeleri için gereğini yerine getirmelidir.

Eğitim-İş olarak MEB’e yaptığımız başvuruda, mahkeme kararı sonrası yapılması gereken bu işlemlerin gecikmeksizin gerçekleştirilmesi konusunda talepte bulunduk.

MEB’e yazdığımız yazı için tıklayınız.

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :