Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul6°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

EĞİTİM-İŞ MEB’E BİLAL ERDOĞAN’I SORDU

27 Nisan 2015 - 747 views kez okunmuş
Ana Sayfa » MYK Açıklamları»EĞİTİM-İŞ MEB’E BİLAL ERDOĞAN’I SORDU

TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan’ın, Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışmalarına ve uygulamalarına yön verdiği, kurumların ve okulların müdürleriyle toplantılar yaparak talimatlar verdiği, onlara hedefler gösterdiği son zamanlarda sıkça basına yansımıştır.

Son olarak da Diyarbakır’da AKP il başkanının da katıldığı İmam Hatip Okullarının müdürleriyle toplantı yaparak “Bölgedeki imam hatipler için özel bir çalışma içerisinde olduklarını” ifade etmiştir.

Daha önce 17 Aralık operasyonunda, paraları “sıfırlamasıyla” gündeme gelen Bilal Erdoğan, şimdi devletin eğitim politikasını şekillendirmenin yani sıfırlamanın peşine düşmüştür. Hayata geçirdiği her uygulamada, eğitim sendikalarının ve meslek örgütlerinin eleştiri ve önerilerine kulaklarını tıkayan, “ben yaptım oldu” mantığını güden MEB’in eğitim politikalarını nasıl oluşturduğu, kimlerden talimat aldığı ortadadır.  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve yöneticileri, bakanlığı yetkisiz bir kişiye yönettirerek anayasa suçu işlemektedir.

Eğitim-İş olarak Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na, Bilal Erdoğan’ın hangi sıfatla eğitim planlaması yaptığını sorduk ve aşağıdaki sorularımızın yanıtlanmasını istedik:

1. TÜRGEV bir vakıf olduğuna göre Bilal Erdoğan’ın bakanlıkla, bağlı kuruluşları ve müdürleriyle toplantılar yaparak toplantılara katılarak talimatlar vermesi, hedefler göstermesi doğru mudur? Bu toplantıları hangi sıfatla yapmaktadır?

2. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5 yıllık taslak stratejik planının hazırlanmasında TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan’ın etkili olduğu, hatta 1 milyon 100 bin imam hatipli olması için yüzde 25 artış hedefinin onun tarafından belirlendiği doğru mudur?

3. TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan’ın Milli Eğitim Bakanlığı ile herhangi bir görev ilişkisi var mıdır? Varsa bu nasıl bir görevdir?

4. Diyarbakır’da yapılan toplantıya AKP il başkanı da katılmıştır. Bu toplantıya hangi sıfatla katılmıştır?

5. Sayın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı iddialar karşısında “Biz herkesin katkılarına açığız” demiştir. TÜRGEV Başkanı Bilal Erdoğan’a gösterdiği duyarlılığı eğitim sendikalarına karşı niçin göstermemektedir? Bu konuda ayrıcalık gösterilen sendika var mıdır?

MEB’e yazdığımız yazı için tıklayınız

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :