Dolar : Alış : 13.5109 / Satış : 13.5352
Euro : Alış : 15.3950 / Satış : 15.4227

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul4°CHafif Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 646 İçerik Bulunuyor.

HABER

EK GÖSTERGENİN 3600’E ÇIKARTILMASI İÇİN İMZA KAMPANYAMIZ

10 Nisan 2015 - 1.040 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Şube Yönetim Kurulu»Özlük ve Hukuk»EK GÖSTERGENİN 3600’E ÇIKARTILMASI İÇİN İMZA KAMPANYAMIZ

Eğitim ve Öğretim Hizmetleri tüm dünyada sürekli gelişen, değişen dinamik bir süreci kapsamaktadır. Eğitim Öğretim sürecinin doğru yönetilmesi ve sürdürülmesi ülkemizdeki sosyal ve ekonomik yaşamın düzenlenmesine de büyük katkı sağlayacaktır. Ülkemizdeki yaşam koşullarının iyileşmesi, kalkınmanın ve gelişmenin sağlanabilmesi için eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunlarının ivedilikle çözülmesi gerekmektedir. Ülkemizde eğitim alanında çalışanların OECD ülkeleri çalışanlarına göre çok düşük ücretler aldığı bilinmektedir.

Öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının ekonomik durumlarındaki yetersizliğin kısmen de olsa ortadan kalkması için devlet memurlarının hizmet sınıfları, görev türleri ve aylık aldıkları dereceler itibariyle belirlenmiş olan ek gösterge rakamlarının yeniden düzenlenmesine gereksinim vardır. Bu durum özellikle etkisini emekli aylığı ve emekli ikramiyesinde kendini göstermektedir.

Eğitim-İş olarak, 3600 ek göstergenin alınması ve ek gösterge cetvelinin “Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfı” bölümünün yeniden düzenlenmesi için TBMM Başkanlığı’na gönderilmek üzere imza kampanyası başlattık. Okullardaki tüm öğretmenler tarafından imzalanabilir. İmzalar toplandıktan sonra bu formların 20 Mayıs’a şubemize ulaştırılması gerekmektedir.

İmza Kampanyası Formu İçin Tıklayınız

ek1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ek2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ek gösterge 1Ek gösterge 2

 

 

 

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :