Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

HALİL SERKAN ÖZ İÇİN ÜLKE GENELİNDE İLK DERSLERE GİRMEDİK ALANLARA İNDİK

07 Nisan 2015 - 835 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Etkinlik ve Kutlamalar»HALİL SERKAN ÖZ İÇİN ÜLKE GENELİNDE İLK DERSLERE GİRMEDİK ALANLARA İNDİK

Bilindiği üzere; geçen hafta Termal Fen Lisesi öğretmeni Halil Serkan Öz; Yalova valisinin hakaretlerine maruz kalmış, Valiyi protesto etmek için gerçekleştirilen “Öğretmene Saygı” yürüyüşünün ardından kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmiştir.

Halil Serkan Öz’ün ölümü, tüm ulusu ve özellikle eğitim çalışanlarını derinden sarsmıştır. Bir öğretmenin onuruyla oynamak- hele de öğrencisinin karşısında-vali de olsa hiç kimsenin haddi değildir. Eğitime yeterli kaynak ayırmayarak eğitim sistemimizi her yönden zaafa uğratan AKP Hükümeti, şimdi de kendi militanı gibi gördüğü valiler üzerinden öğretmeni itibarsızlaştırmakta hatta ölümlerine bile sebep olabilmektedir.

Eğitim-İş üyesi öğretmenler olarak yaşanan bu üzücü olayı protesto etmek, öğretmenlere karşı yapılan saldırı ve hakaretlere karşı meslek onurumuza sahip çıkmak için 19 Ocak 2013 tarihli eylemimize de konu olan“Mesleğimiz Onurumuzdur” sloganını tekrar haykırarak ilk derslere girmedik. Öğretmenler odasında “mesleğimizin nasıl yozlaştırıldığını” tartışıp daha sonra yakalarımızda “MESLEĞİMİZ ONURUMUZDUR, ÖĞRETMENİME DOKUNMA” kokartlarıyla derse girdik.

Ayrıca tüm Türkiye’de alanlarda yapılan basın açıklamalarının ardından Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun görevden alınması için tüm üyelerimizle birlikte İçişleri Bakanlığı’na faks çekme eylemi gerçekleştirdik.

Sendikamız tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı’na çekilen faks metni şöyle:

“Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, girdiği bir sınıfta: “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” diyerek hakaret ettiği Matematik öğretmeni Halil Serkan Öz, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirmiştir.

Unutulmamalıdır ki, öğretmenlerimiz itibarsızlaştırıldıkça bu ülkenin yarınlara yürümesi mümkün olmayacaktır.

 Halil Serkan Öz’ün ölümünden, sınıfta öğrencilerinin önünde hakaret edip onuruyla oynayan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu sorumludur. Yalova Valisi’nin derhal görevden alınmasını talep ediyoruz.”

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :