Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

İSTANBUL İSTİKLAL CADDESİ’NDEKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

21 Mart 2016 - 608 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Etkinlik ve Kutlamalar»İSTANBUL İSTİKLAL CADDESİ’NDEKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

İstanbul, İstiklal Caddesi’nde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 4 kişinin yaşamını kaybetmesine, 21 kişinin de yaralanmasına neden olan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Ülkemiz art arda gelen terör saldırıları nedeniyle sarsılmakta, masum vatandaşlarımız yaşamını kaybetmektedir. Halkının can güvenliğini, ülkenin birlik ve bütünlüğünü koruması gerekirken, sadece iktidarını korumanın derdine düşen AKP’nin kirli, tutarsız politikaları, terör örgütlerine kanlı eylemlerini gerçekleştirmek için cesaret vermektedir.  Sivil korunmasız vatandaşlarımıza yönelen emperyalizmin tetikçisi terör örgütleri, ülkemizi yangın yerine çevirmiştir.

Daha birkaç gün önce Almanya, bölgede olası bir terör saldırısı nedeniyle İstanbul Başkonsolosluğu’nu ve Alman Lisesi’ni tatil edip vatandaşlarını bölgede bulunmamaları için uyarırken terör saldırılarını önleme konusunda hiçbir şey yapmayan İstanbul Valiliği, “teyit edilmeden, kamuoyunu olumsuz etkileyebilecek tasarruflarda bulunduğu” gerekçesiyle Alman yetkilileri eleştirmişti. Bu durum, ülkedeki güvenlik ve istihbarat zaafını ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu bir kez daha göstermiştir. Ankara Kızılay’daki patlamanın ardından, art arda meydana gelen bombalı saldırıları önleyemediği için İçişleri Bakanı ve MİT Müsteşarını istifaya davet etmiştik. Şimdi bu çağrımızı yineliyoruz, Almanya’nın uyarısına “sansasyon” diyen, yandaş olmaktan başka hiçbir meziyeti bulunmayan İstanbul Valisi Vasip Şahin de dahil olmak üzere olaylarda sorumluğu olan ilgililerin mazeret üretmeksizin; amasız, fakatsız, derhal istifa etmeleri gerekmektedir.

Bugün ulusumuzun birliği ve ulusal bütünlüğümüz çok ciddi bir tehdit altındadır. Ulusumuz bir iç çatışmaya doğru sürüklenmekte; emperyalist güçlerin desteğini arkasına alan terör örgütleri hedeflerini, neredeyse iktidar eliyle hayata geçirmeye çalışmaktadır. Amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını ortadan kaldırmak, ulusal kimliğimizi silmek, yurt ve ulus bütünlüğümüzü bölerek kardeş kavgası yaratmak olan terör örgütleri bizden teslim olmamızı, boyun eğmemizi istemektedir. Ancak bilinmelidir ki Türk ulusu bu oyuna asla düşmeyecektir.

Eğitim-İş olarak, terörü bir kez daha lanetliyor; hayatını kaybeden vatandaşlarımızın acılı ailelerine, ulusumuza başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :