Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul6°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

KANLI TERÖR EYLEMİNİ DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİYLE BİRLİKTE KINADIK

12 Aralık 2016 - 531 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Etkinlik ve Kutlamalar»KANLI TERÖR EYLEMİNİ DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİYLE BİRLİKTE KINADIK

kanli-teror-eylemi

Eğitim-İş olarak, İstanbul’da gerçekleştirilen terör saldırısını, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Ulusal Eğitim Derneği, MÜZED ve Kültür Sanat Emekçileri Derneği’yle birlikte kınadık.

Eğitim-İş Genel Merkezi’nde yapılan basın toplantısında, ortak bildiriyi Genel Basın Yayın ve Uluslar arası İlişkiler Sekreterimiz Ebru Sungar okudu. Ortak basın bildirisi şöyle:Önceki gün İstanbul Beşiktaş Arena Stadyumu önünde Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında düzenlenen hain saldırı sonucu çoğunluğu polis 40 vatandaşımızın şehit düşmesinin, 150’nin üzerinde vatandaşımızın yaralanmasının derin üzüntüsü içindeyiz.

Ulusumuzu yasa boğan lanet olası terör eylemini, öğrenebildiğimiz kadarıyla bölücü terör örgütü PKK’nın taşeronu olan TAK üstlenmiş durumdadır. Buradan bir kez daha haykırıyoruz. Ne yaparsanız yapın bu ulusu parçalayamayacaksınız, ne yaparsanız yapın bu ülkeyi bölemeyeceksiniz.

Emperyalist ülkelerin besleyip büyüttüğü terör örgütü çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Demokratik kitle örgütleri olarak bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

AKP hükümetinin özellikle geçmişten beri uygulaya geldiği yanlış dış politikaları sonucu, ülkemizin güneyi ve bütünüyle Ortadoğu terör bataklığı haline dönüşmüştür. Açılım siyasetiyle terör örgütü yeniden insanımızın canını yakar duruma gelmiştir.

Bu türden terör saldırıları mutlaka bir takım karanlık emellere doğrudan ya da dolaylı bir şekilde hizmet etmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu şu günlerde bizlere düşen terörün amacına ulaşmasına fırsat vermeyerek birlik ve beraberliğimizi her ne pahasına olursa olsun korumaktır.

Henüz yaşanan hain saldırı ile ilgili olarak kamuoyu tatmin edici şekilde bilgilendirilmemiştir. Yetkililer bir an önce toplumumuzun kafasındaki soru işaretlerini gidermeli, saldırının bütün sorumlulularını yargı karşısına çıkarmalıdır.

Ülkemizi dinsel, etnik her ne adla bölmek, yıkmak isteyen emperyalizm ve onun maşaları şunu iyi bilmelidir ki; tarihinde kurtuluş mücadelesini kazanmış olan bu ulus, birlik ve bütünlük içinde kenetlenerek bu lanet teröre gereken cevabı verecektir.

Demokratik kitle örgütleri olarak hükümeti bir an önce daha duyarlı ve daha tutarlı olmaya, gerekli her türlü önlemi almaya davet ediyoruz. Kanlı terör eylemini bir kez daha şiddetle ve lanetle kınıyoruz. Bütün şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Şehit ailelerinin ve ulusumuzun başı sağolsun.

EĞİTİM-İŞ

ADD

ÇYDD

MÜZED

ULUSAL EĞİTİM DERNEĞİ

KSED

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :