Dolar : Alış : 8.8240 / Satış : 8.8399
Euro : Alış : 10.3526 / Satış : 10.3712

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 644 İçerik Bulunuyor.

HABER

KAYSERİ`DEKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

17 Aralık 2016 - 501 views kez okunmuş
Ana Sayfa » MYK Açıklamları»KAYSERİ`DEKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

teroru-lanetliyoruz

Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan bir halk otobüsüne, Erciyes Üniversitesi yerleşkesi önünde bombalı araçla saldırı düzenlendi. Türk Silahlı Kuvvetleri 13 askerimizin şehit olduğunu, 48 askerimizin ise yaralandığını açıkladı.

Daha geçtiğimiz hafta İstanbul’da meydana gelen terör saldırısını göz önüne aldığımızda Türkiye, terör örgütlerinin cirit attığı, bomba yüklü araçların rahatça şehirlerin en kalabalık yerlerinde dolaştığı ve korku siyasetinin egemen olduğu bir atmosfere sürüklenmiştir.

Üst üste yaşanan bu saldırılar, ülkedeki güvenlik ve istihbarat zaafını maalesef bir kez daha ortaya koymuştur. Henüz yaşanan hain saldırı ile ilgili kamuoyu tatmin edici şekilde bilgilendirilmemişken, siyasi iktidar her zaman olduğu gibi jet hızıyla yayın yasağı getirerek halkın bilgi edinme hakkını ihlal etmektedir. Yetkililerin bir an önce toplumumuzun kafasındaki soru işaretlerini gidererek, saldırının bütün sorumlularını yargı karşısına çıkarması gerekmektedir.

Eğitim-İş olarak, nereden ve kimden gelirse gelsin terör bir insanlık suçudur diyor, emperyalizmin güdümündeki terör örgütlerinin her türlü insanlık dışı yol ve yöntemleri deneyerek gerçekleştirdikleri bu katliamı bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz. Tüm ulusumuza başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :