Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul6°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR

24 Mart 2014 - 807 views kez okunmuş
Ana Sayfa » MYK Açıklamları»KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR

17 Aralık operasyonunun ardından büyük korku yaşayan Başbakan Erdoğan’ın, basın, ifade ve iletişim özgürlüğü konusundaki yasakçı ve faşizan tutumu twitter yasağı ile doruk noktasına ulaştı.

Internet’e, sosyal paylaşım ağlarına ve twitter’a dönük yasaklamaların ardında siyasi iktidarın yolsuzluklarının yayılmasını engellemek olduğu açıktır. Bu tutum kendi icat ettikleri “İleri Demokrasi” adına yapılmış faşizan bir uygulamadır ve Anayasa’ya aykırıdır. Gerçek demokrasi, ancak halkın daha fazla bilgiye özgürce ulaşması ve ifade özgürlüğünün teminat altına alınması ile mümkündür.

2002 yılında 3Y (Yoksulluk, Yolsuzluk, Yasaklar) ile mücadele edeceği iddiasıyla iktidara gelen AKP döneminde yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar sıradanlaşmış ve adeta kurumsallaşmıştır. Ancak twitter’ı yasaklayarak yolsuzluğun, yoksulluğun ve gerçeklerin üzerini örtmeleri mümkün değildir.

Hitlerin propaganda bakanı Joseph Goebbels mantığı uygulayarak 12 yıldır Türk halkını oyalayan, aldatan AKP iktidarı 30 Mart 2014’te hesap verecektir. İfade ve iletişim özgürlüğünün önüne Başbakan tarafından konulan bu engeli halkımız 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde koyacağı iradeyle kendisi aşacaktır.

Mustafa Kemal’in önderliğinde emperyalizme dahi boyun eğmeyen Türk Ulusu, bugün de emperyalizm ile işbirliği yapanlara ve Başbakan’ın diktatöryal uygulamalarına asla boyun eğmeyecektir.

17 Aralık’ta ortaya çıkan yolsuzluklarla meşruiyetini kaybeden AKP iktidarının yasaklamalarla, şiddetle ayakta kalması mümkün değildir.

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :