Dolar : Alış : 13.5932 / Satış : 13.6177
Euro : Alış : 15.2159 / Satış : 15.2433

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul7°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 646 İçerik Bulunuyor.

HABER

MEB’İN ATATÜRK KARŞITLIĞI SINIR TANIMIYOR

12 Kasım 2014 - 888 views kez okunmuş
Ana Sayfa » MYK Açıklamları»MEB’İN ATATÜRK KARŞITLIĞI SINIR TANIMIYOR

AKP ve yandaşlarının son dönemde giderek artan Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı çirkin boyutlara ulaşmıştır. Bunun son örneklerini, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yılında yaşamış bulunmaktayız.

10 Kasım 2014 Günü Karaman Merkez İsmet İnönü İlkokulunda; Atatürk’ün Anma programı daha önce hazırlanmış olmasına rağmen, o sırada ilkokulda teftiş yapan Maarif Müfettişi Nevzat  ZENGİN tarafından yapılması gereken program engellenmiştir. Anma programının okul bahçesinde Atatürk Büstü önünde toplu halde değil, sınıflarda yapılması talimatı verilmiş, bunun üzerine okul bahçesindeki Atatürk Büstü önünde Atatürk’ü Anma programı yapılmamıştır.

Ankara Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ise bir sınıfta saat 09.05’te öğrencilerin bir kısmı saygı duruşuna geçerken, bir kısmı tekbir getirmeye başlamıştır. O sırada ders işleyen Kimya öğretmeni, tekbir getiren öğrencilere hiçbir tepkide bulunmazken, saygı duruşunda bulunan öğrencilere yerlerine oturmalarını söylemiştir.

Bir başka olay ise Bursa Davutkadı Eşref Evcil Ortaokulu’nda yaşanmıştır. Okulun bahçesindeki Atatürk büstüne çirkin bir saldırı gerçekleştirilmiş, altın rengindeki büst siyah sprey boyayla boyanmıştır. Öğretmenlerin durumu polise haber vermesi üzerine ekipler okulda incelemede bulunmuş ve büstün yerinden de sökülmeye çalışıldığı anlaşılmıştır.

Ebediyete intikal edişinin 76. yılında tüm yurtta anılan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatılmasını, Türk ulusunun Atatürk’le ilgili hassasiyetinin hoyratça ayaklar altına alınmasını şiddetle kınıyor, lanetliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlık onurumuzun mimarı, emperyalizmi dize getiren tek ve eşsiz komutan, eşsiz devlet adamı, eşsiz kahraman, mazlum halkların ışığı Büyük Önderimiz’in manevi şahsiyetini incitenler, milyonların ve gelecek nesillerin manevi dünyasında hak ettikleri yeri alacaklardır.

Ata’sını kaybettiği 10 Kasım gününü ebedi matem günü ilan ederek, her 10 Kasım’da saat 9.05’te dünyanın gözlerini kamaştıracak bir vefa örneği göstererek ülkeyi sokak sokak ölüm sessizliğine büründüren halkımız, elbette Büyük Önderi’ni silmek isteyenleri inşa ettikleri kör karanlığa hapsedecektir.

AKP, arkasındaki güçler ve şakşakçıları, Atatürk’ün ulusun kalbindeki yerini asla yok edemeyeceklerdir. Onbinlerce yurtsever devrimci öğretmenin ve eğitim çalışanlarının can verdiği, her geçen gün katlanarak büyüyen Eğitim-İş’in, Atatürk’ün manevi şahsiyetiyle ilgili olarak gösterdiği özel hassasiyet, siyasi iktidarın ve yandaşlarının yoğun baskı ve yıldırma uygulamalarıyla, çağdaş Türkiye özlemimizi yok edemeyeceğini anlamasına yarar sağlayan meydan okumamızın bütünleyici parçasıdır.

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :