Dolar : Alış : 13.5932 / Satış : 13.6177
Euro : Alış : 15.2159 / Satış : 15.2433

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul7°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 646 İçerik Bulunuyor.

HABER

ÖĞRENCİLERİMİZ SİYASİ DOLGU MALZEMESİ OLARAK KULLANILAMAZ

28 Mart 2014 - 1.069 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Şube Yönetim Kurulu»Eğitim Sekreterliği»ÖĞRENCİLERİMİZ SİYASİ DOLGU MALZEMESİ OLARAK KULLANILAMAZ

Başbakan Erdoğan’ın, Konya’da bugün yapacağı mitingin programı Konya Valiliği tarafından ildeki kamu kurumlarına yazı ile duyurulmuştur. Ayrıca başta imam hatip lisesi olmak üzere diğer liselerin öğrencilerinin mitinge taşınması için hazırlıkların yapıldığı da ortaya çıkmıştır.

AKP’nin seçim bürosu gibi çalışan Valilikler tarafından benzer uygulamalar başka illerde de yapılmış, lise öğrencileri parti otobüsleriyle miting alanına taşınmıştır. Ders saatinde derste olması gereken öğrencilerin siyasi mitinglere götürülmesi ahlak dışıdır. Okullar gündelik siyasete alet edilmemeli, öğrencilerimiz siyasi dolgu malzemesi olarak kullanılmamalıdır. Öğrencilerin sosyal ve kültürel yönde gelişimlerini sağlamak, sanata karşı olan ilgilerini arttırmak amacıyla tiyatroya götürülmelerine dahi izin verilmezken, bir siyasi partinin mitingine zorla götürülmeleri kabul edilemez.

AKP bugün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir hükümeti olarak görev yapmanın ötesinde, devletin imkanlarını sonuna kadar kullanmak amacıyla ülkeyi parti devleti gibi yönetmeye çalışmaktadır.  YSK kararlarına aykırılık teşkil eden söz konusu uygulamalar seçim suçu niteliği taşımaktadır. Cumhuriyet tarihinde hiçbir hükümet döneminde yaşanmamış olan bu uygulamalarla ilgili YSK ve Milli Eğitim Bakanlığı gereğini yerine getirmelidir.

Eğitim-İş olarak öğrencilerin mitinge taşınmasına göz yuman Konya Valisi ve İl Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :