Dolar : Alış : 13.6066 / Satış : 13.6311
Euro : Alış : 15.1536 / Satış : 15.1809

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul7°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 646 İçerik Bulunuyor.

HABER

POLİS MÜDAHALESİNİ VE GÖZALTILARI PROTESTO ETTİK

22 Aralık 2014 - 1.195 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Basın Açıklamaları»POLİS MÜDAHALESİNİ VE GÖZALTILARI PROTESTO ETTİK

Bugün Ankara Tandoğan Meydanı’nda uğradığımız müdahaleyi ve gözaltıları, Genel Merkez binası önünde protesto ettik.

“Faşizme karşı omuz omuza”, “Cumhuriyet değil AKP yıkılacak”, “Öğretmene kelepçe takılamaz”, “Gün gelecek devran dönecek, AKP hesap verecek”, “Öğretmene uzanan eller kırılsın”, “Saraylara değil, öğretmene bütçe”, “Emekçiler burada, hırsızlar sarayda”, “Gözaltılar, baskılar bizi yıldıramaz” sloganları eşliğinde Genel Merkez önünde toplanılmasının ardından Genel Sekreterimiz Mehmet Altıntop basın açıklaması yaptı.

            Basın açıklaması şöyle:

“17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu hatırlatmak, Türkiye’deki emek sömürüsünü teşhir etmek ve eğitimde yaşanan erozyona dikkat çekmek amacıyla Tandoğan’da gerçekleştirmek istediğimiz kitlesel basın açıklamasına polis benzeri görülmemiş, faşist bir tutumla, hiçbir uyarıda bulunmadan biber gazı ve TOMA ile müdahale etti.

Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı  tarafından darp edilen Genel Başkanımız Veli Demir  hastaneye kaldırıldı. Aynı müdür yardımcısının ceberut tutumu nedeniyle şube başkanları ve üyeleri ağır bir şekilde emrindeki polisler tarafından darp edilmiş, 150’ye yakın arkadaşımız gözaltına alınmıştır. Genel Eğitim Sekreterimiz Önder Yılmaz’a gözaltına alınması sırasında ters kelepçe takılmıştır. Eğitim emekçilerine, öğretmenlere yöneltilen bu insanlık dışı, barbarca uygulamayı şiddetle lanetliyoruz. Darp edilen arkadaşlarımız arasında birçok yaralı bulunmaktadır.

Ülkemiz her geçen gün polisi kendisine kalkan yapan siyasal iktidarın faşist uygulamaları altında insanlık dışı görüntüler vermeye devam etmektedir. Bugün Tandoğan’da eğitim emekçilerine yaşatılanlar da bu baskıcı faşizan polis devletinin bir sonucudur.

Eğitim-İş her şeye rağmen neye mal olursa olsun bu ortaçağ gericiliğiyle ve gericiliğin kalkanı haline getirilen polis devletiyle mücadele etmeye devam edecektir.

Eğitim-İş her şeye rağmen temel insan haklarını savunmaya, insanca yaşam koşullarında direnmeye devam edecektir.

Bugün bize ve arkadaşlarımıza yönelttikleri bu insanlık dışı, barbar, faşist anlayışla mücadele etmeye olanca kararlılığımızla devam edeceğiz.”

Basın açıklamasına CHP Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Refik Eryılmaz ile CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün destek verdi.

Basın açıklamasının ardından gözaltına alınan arkadaşlarımıza destek vermek üzere Ankara İl Emniyet Müdürlüğü önüne gidildi.Burada da polis biber gazı ile müdahalede bulundu.

CHP Konya Milletvekili Atilla KART Genel Merkezimize gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti, destek verdi.

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :