...

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

Prof. Dr. Muammer Aksoy’u Unutmadık…

31 Ocak 2019 - 122 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Anasayfa»Prof. Dr. Muammer Aksoy’u Unutmadık…

Ülkemizin yetiştirdiği önemli hukukçu ve aydınlarımızdan Prof. Dr. Muammer Aksoy’un, 31 Ocak 1990 günü Ankara Bahçelievler’deki evinin önünde gerici güçlerce öldürülmesinin üzerinden tam 29 yıl geçti.

Türkiye’deki laik, çağdaş rejimi kendilerine tehlike gören güçler, 90′lı yıllarda Türkiye’nin aydınlık yüzlerinden Muammer Aksoy’u, Turan Dursun’u, Çetin Emeç’i, Bahriye Üçok’u,  Uğur Mumcu’yu, Ahmet Taner Kışlalı’yı ve Gaffar Okkan’ı ve daha onlarca yurttaşı öldürmüşlerdir.

Prof. Dr. Muammer Aksoy, 1989′da Hıfzı Veldet Velidedeoğlu, Bahri Savcı, Münci Kapani ve Bahriye Üçok gibi aydınlarla birlikte Atatürkçü Düşünce Derneği’ni kurduktan bir yıl sonra katledilmiştir.

Aksoy da diğer devrim şehitlerimiz gibi karanlıktan aydınlığa, dogmalardan bilimselliğe ve akılcılığa, bağnazlıktan çağdaşlığa, imparatorluktan ulus devlete ve kulluktan yurttaşlığa geçişin adıdır.

Gerici ve kirli odaklar; geçmişte olduğu gibi bugünde Türkiye Cumhuriyetini ve onun değerli aydınlarını hedef almıştır. Türkiye Cumhuriyetine inanmış aydınları bazen tek tek öldürerek, bazen de toplu olarak yok ederek Türkiye Cumhuriyetini karanlığa hapsetmek istemişlerdir.

Bu aydınların katledilmesi Cumhuriyet’e ve onun tüm ilerici kazanımlarına yöneliktir.

Türkiye Cumhuriyetine ve devrimlerine sahip çıkacak ve Tam Bağımsızlığımızın direnişini örgütleyen Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkacak aydınlar geçmişte olduğu gibi bugünde olacaktır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak, Prof. Dr. Muammer Aksoy’u yaşamdan koparan saldırıyı ve gerici anlayışı nefretle kınıyor, faili meçhul cinayete kurban giden tüm  aydınlarımızı saygı ile anıyoruz.  

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :