Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

TOPLUMSAL DEHŞETİN SON KURBANI ÜYEMİZ TAYFUN EROL OLDU

25 Mayıs 2015 - 814 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Anmalar»TOPLUMSAL DEHŞETİN SON KURBANI ÜYEMİZ TAYFUN EROL OLDU

Bartın’da bir otomobil sürücüsü, yol verme tartışmasından dolayı içinde üyemizin de bulunduğu otomobilin sürücüsüne levye ile saldırmış üyemiz Tayfun Erol, aldığı darbelerle yaşamını yitirmiştir.

 

Öğretmenimizi basit bir uyarı nedeniyle ailesinden, dostlarından, öğrencilerinden ayıran bu olay toplumun yaşadığı gerginliği ortaya koyan son örnektir.

 

Siyasi iktidar ve görevlendirdiği bakanlar hatta valileri her gün TV’de, alanlarda, makamlarında yaptıkları konuşmalarda şiddetin ve kinin yolunu doğrudan açmaktadırlar. Siyasi iktidarın temsilcileri her gün hid­det­ten yü­zü kızarıncaya kadar ba­ğı­rır, önüne geleni azar­larsa elbette top­lu­mun algı dengeleri bo­zul­ur,  ve şiddetin önü açılır. İktidarın ve mensuplarının kullandığı tehdit edici, ayrıştıran ve toplumu muhatap almayan söylemler, insanların adalet duygularını zedelemektedir. Öte yandan sokakta yaşanan bu türden vahşet olaylarının hukukta karşılığını bulmaması da şiddetin son bulmasını olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Toplumun içinde bulunduğu siyasi kaos, ekonomik sıkıntılar, kin ve nefret üzerine yapılan söylemler devam ettikçe ve hukukta bu konuda kesin hükümler olmadıkça eline levye, pala, silah geçiren herkesin sokağa çıkarak vahşete devam etmesi engellenemeyecek, bu acı olaylar son bulmayacaktır.

 

Tayfun öğretmenimizin sıradan bir trafik uyarısına karşı, vahşice, hunharca saldıran, insanlık dışı bir tavır sergileyen bu tür insanların davranışı toplumsal barışı bozan insanları ayrıştıran yönetim anlayışının dışa vurumudur. Üyemize yapılan bu vahşi saldırıyı kınıyor, katilin yargıdan hakettiği cezayı almasını bekliyoruz.

 

Tayfun öğretmenimize rahmet, ailesine, arkadaşlarına, öğrencilerine ve tüm öğretmenlerimize başsağlığı diliyoruz.

Kokartı tekli  (pdf) indirmek için tıklayınız

Kokartı  çoklu (pdf) indirmek için tıklayınız

Kokartı  çoklu görüntülemek (png) için tıklayınız

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :