Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

ÜNİVERSİTELERDEKİ GÜVENLİK PERSONELİNİN SORUNLARINI MECLİS’E TAŞIDIK

24 Mart 2017 - 568 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Şube Yönetim Kurulu»Özlük ve Hukuk»ÜNİVERSİTELERDEKİ GÜVENLİK PERSONELİNİN SORUNLARINI MECLİS’E TAŞIDIK

Üniversitelerde güvenlik olarak çalışan personelin sorunlarının çözümü için görüştüğümüz CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, konuya ilişkin hazırladığımız kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

Genel Başkanımız Mehmet Balık’ın TBMM’deki makamında görüştüğü Necati Yılmaz’ın kanun teklifinin gerekçesinde şu ifadelere yer verildi:

“Üniversiteler bünyesinde güvenlik personeli olarak çalışan personelin kademe derece ilerlemesinde bir takım sorunlar yaşanmaktadır. Üniversiteler bünyesindeki güvenlik görevlileri çok zor şartlarda çalışmaktadırlar.

Güvenlik uzmanlık gerektiren bir meslektir. Güvenlik çalışanlarının önemli görev ve sorumlulukları vardır. Özellikle son yıllarda okullarımızın güvenliği önemli bir toplumsal sorun haline gelmiştir. Toplumsal yaşamda çok önemli görev üstlenen, güvenlik görevlilerimiz sosyal ve ekonomik açıdan birçok sorunla mücadele etmektedirler. Bu sorunlardan en önemlisi üniversiteyi bitirmiş, yüksek lisans, doktora yapmış güvenlik görevlilerinin belli kademe ve dereceden ileri gidememeleridir.

Üniversitelerde güvenlik olarak çalışan personelin sorunlarının çözümü, mesleğin saygın bir hale getirilebilmesi, sosyal ve akademik anlamda öne çıkmış bireylerin mesleği tercih edebilmesi için, yeni bir düzenlemenin yapılmasını zorunlu kılmaktadır.

Bu Kanun teklifimizle 190 sayılı yasaya eklenmesi öngörülen madde ile güvenlik görevlilerinin kademe derece ilerlemeleri ile ilgili sorunları çözülmüş olacaktır.” 

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :