Dolar : Alış : 13.5054 / Satış : 13.5298
Euro : Alış : 15.4799 / Satış : 15.5078

HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul6°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 24 Kategoride 645 İçerik Bulunuyor.

HABER

YETTİ! HUKUKSUZLUĞUNUZ

08 Şubat 2017 - 547 views kez okunmuş
Ana Sayfa » MYK Açıklamları»YETTİ! HUKUKSUZLUĞUNUZ

07.02.2017 tarihinde yayınlanan 686 sayılı KHK ile 2585’i Milli Eğitim Bakanlığı, 330’u Yükseköğretim kurumları olmak üzere toplamda 4464 kamu görevlisi ihraç
edilmiştir.

Sorgusuz sualsiz, gerekçesiz, evrensel hukuk ilkeleri çiğnenerek yine bir yargısız infaz örneği yaşanmış, FETÖ ile uzaktan yakından alakası olmayan, tek suçu iktidar yandaşı olmamak olan kamu görevlileri tasfiye edilmiştir. Sendikamız üyesi 21 kamu emekçisi de bu KHK ile haksız olarak ihraç edilmiştir.

Kanunsuzluk ve faşizm, demokratik kitleler üzerinde adeta kıyım yapmaktadır.  FETÖ bahanesiyle girişilen tasfiye sürecinde yıllarca kol kola hüküm süren saltanatın gerçek failleri, asıl işbirlikçileri saltanatlarını sürdürmekte ancak aydın, laik ve demokrat kitleler hedef seçilmektedir.

Gece yarısı karanlıklarında hazırlanan listeler aydınlık Türkiye sabahını engelleyemeyecek,  eğitim emekçileri, laik, demokratik cumhuriyeti müdafaa için gözünü budaktan sakınmayacaktır.

FETÖ bahanesiyle yaşanan kıyıma sessiz kalmayacağız. Tüm demokratik kitle örgütlerinin de artık gelinen bu noktada omuz omuza mücadele etmekten başka kurtuluşu kalmamıştır.  Tüm üyelerimiz ile laik cumhuriyete inanan kamu emekçilerinin yanındayız ve her platformda desteğimizi sunacağız.  

Yetti hukuksuzluğunuz!

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Bu yazıyı paylaş
İlgili Terimler :